Türkiye Cumhuriyeti

Türkiye Cumhuriyeti Bağdat Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

B
 
Tahir Lütfü TOKALP
Elçi
01.01.1929-01.01.1939
Ahmet Cevat ÜSTÜN
Elçi
02.01.1939-01.01.1945
Nebil BATI
Elçi
02.01.1945-31.12.1948
Rahmi APAK
Elçi
01.01.1949-31.12.1952
Nedim Veysel İLKİN
Büyükelçi
23.04.1953-23.04.1953
Mehmet Naci PERKEL
Büyükelçi
27.11.1953-13.07.1954
Muzaffer GÖKSENİN
Büyükelçi
30.10.1954-19.04.1957
Behçet TÜRKMEN
Büyükelçi
29.03.1957-22.05.1959
Fuat BAYRAMOĞLU
Büyükelçi
08.05.1959-28.09.1960
Seyfettin TURAGAY
Büyükelçi
28.09.1960-09.10.1964
Baha Vefa KARATAY
Büyükelçi
19.11.1964-19.01.1967
Emin Ali BİNKAYA
Büyükelçi
26.01.1967-22.05.1968
Pertev SUBAŞI
Büyükelçi
29.05.1968-18.07.1972
Nazif ÇUHRUK
Büyükelçi
01.12.1972-03.10.1976
Sencer ASENA
Büyükelçi
09.08.1978-28.05.1982
Nüzhet KANDEMİR
Büyükelçi
06.06.1982-01.10.1986
Sönmez KÖKSAL
Büyükelçi
25.09.1986-25.12.1990
Necati UTKAN
Büyükelçi
25.12.1990-31.12.1991
Sadi ÇALIŞLAR
Büyükelçi
05.03.1993-03.01.1997
Selim KARAOSMANOĞLU
Büyükelçi
31.12.1996-15.01.2001
Melih Mehmet AKAT
Büyükelçi
13.01.2001-05.01.2003
Osman Ali Feyyaz PAKSÜT
Büyükelçi
29.12.2002-30.07.2004
Ahmet Ünal ÇEVİKÖZ
Büyükelçi
16.11.2004-01.01.2007
Derya KANBAY
Büyükelçi
20.01.2007-01.10.2009
Murat Özçelik
Büyükelçi
10.10.2009-01.11.2011
Yunus DEMİRER
Büyükelçi
01.12.2011-17.09.2013
Faruk Kaymakcı
Büyükelçi
03.11.2013-25.01.2017
Fatih Yıldız
Büyükelçi
25.01.2017-