Türkiye Cumhuriyeti

Türkiye Cumhuriyeti Bağdat Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Irak Havaalanlarında Alınan Vize / Irak Vize Başvuru Formu , 08.12.2011

Ülkemizden Irak'a uçakla seyahat edecek normal pasaport hamili vatandaşlarımız, Türkiye çıkış noktaları Ankara, İstanbul ve Antalya havaalanları olmak üzere  31 Aralık 2013 tarihine kadar Bağdat, Basra, Erbil ve Süleymaniye havaalanlarında vize alabilmektedirler.  Ayrıca, Amman havaalanından Irak'a uçakla seyahat eden vatandaşlarımız da sözkonnusu uygulamadan yararlanabilmektedirler.

Havaalanında doldurulması gereken ve bir örneği ekte sunulan "Irak vize başvuru formu"nun  Irak'a gelmeden doldurulması, vatandaşlarımızın havaalanında beklemesini ve olası karşılaşılabilecek sıkıntılarını önleyecektir.  

Öngörülemeyen farklı sorunların da peşinen önüne geçilebilmesi için imkanlar ölçüsünde Irak vizesinin Türkiye'de önceden alınması önerilmektedir.

Normal pasaport dışındaki  Diplomatik, Hizmet ve Hususi (yeşil renkli) pasaportlara havaalanında vize verilmemektedir. Anılan pasaportları haiz vatandaşlarımızın Irak'a gelmeden önce vize almaları gerekmektedir. Aksi takdirde havaalanından tekrar ülkemize geri dönülmesi gibi durumlarla karşılaşılmaktadır.

Saygıyla duyurulur.

İlgili Dosyalar :

- Irak vize başvuru formu